{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
MOBİLYA HARİCİ MUDO CONCEPT ALIŞVERİŞLERİNİZDE 100 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!
TÜM GİYİM VE AKSESUAR ALIŞVERİŞLERİNİZDE 150 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!

Alya Residence - Esin Onan

Mudo Concept ürünleri ile dekore edilen, hem ev ofis hem de sadece ev olarak kullanılan Alya Residence Örnek Daireleri iç mimarı Esin Onan ile samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.

Alya Residence Örnek Daireleri projesi Mudo Concept ile ortak olarak yürüttüğünüz yepyeni bir proje. Projeden biraz bahsedebilir misiniz? Nelere dikkat ettiniz? Proje nasıl ortaya çıktı?

Alya Residance Akkuş İnşaat tarafından gerçekleştirilen ,tamamı 1+1 ,2+1 48 daire ve 8 dükkandan oluşan home &ofis projedir.Proje bize geldiğinde düzgün mimarisi,otel katını andıran koridorları ve kullanışlı kat planları ile bizim için heyecan vericiydi .Hep birlikte tekrar tekrar çalışarak daha işlevsel olması için proje üzerinde çok çalıştık.Biz en çok konfora ve işlevselliğe dikkat ettik ,Alya residance 'da akıllı ev sistemi de unutulmadı.Örnek daireleri döşerken öncelikle bir ev hikayesi göstermek istedik,çünkü önce yaşanabilmeliydi.Sonuç olarak lokasyonu ve içeriği ile gerçekten home ofise çok uygun,nitelikli ve farklı bir proje ortaya çıktı.

Alya Residence Örnek Daireleri Mudo Concept ile ortak yürüttüğünüz bir proje. Mudo Concept'in hangi ürün gruplarından faydalandınız? Dekorasyon sürecini anlatabilir mısınız?

Dekorasyon süreci tamamen kafamızda oluşturduğumuz kavramlara bağlı olarak gelişti.İş hayatının stresi,evdeki olması gereken huzur ve konfor.Ofisin bize çağrıştırdığı endüstriyel dokunuş ve işlevsellik,provence stildeki lavanta tonlarının verdiği huzur bu projede birleşti.Bu süreçte Bize göre ahşabın doğallığı rahatlatıcıydı ve olması gerekiyordu işte tam burada Mudo mobilyaları ile devreye girdi bizim için. 2+1 dairenin salonunda lavantalarla birleşti Mudo'nun masası ve koltukları.Koltukların tonu tamda istediğimiz gibiydi işte lavanta grisi!Yatak odası uçuşan bir romantizme sahip olmalıydı. Vintage kumaşlı metal cibinlikli yatak bize uygundu.1+1 için daha endüstriyel ve işlevsel görünüm istedik bu da Mudo da mevcuttu,böylece isteklerimizi tam anlamı ile karşılayan lavanta grileri ve mavileriyle süslenen dekorasyon tamamlandı.

Örnek Daire projesini incelediğimizde, endüstriyel çizgilerde modern daireler görüyoruz. Mobilyaları seçerken nelere dikkat ettiniz? Dekorasyon stiliniz Mudo Concept ile hangi noktalarda birleşiyor?

Evet biraz endüstriyel biraz vintage .Mobilyaları seçerken yukarıda da belirtiğim gibi kalıplar ve renkler belliydi.Mudo 'da endüstriyel ve aradığımız doğal dokunuşları bulacağımızı biliyorduk. Ben şahsen doğaldan ve eskiden yanayım ,Mudo'nun ürünlerini bu yüzden seviyorum.Tabi profesyonel yaşamda türlü stilleri yaşamlara taşıyoruz bu her zaman böyle olamıyor .

Sizce modern bir şehir evinin olmazsa olmazları nelerdir?

Şehir evi huzur vermeli.Konforlu ve işlevsel olmalı.Hıza mani olacak her türlü kalabalıktan kaçınılmalı ama biz rahatlatan, anı biriktiren objeler mutlaka olmalı, olmalı ki bizi stresten uzaklaştıracak güzel anlarımızla tekrar nefes alalım.Ve bence yaşamın içerisinde, bir yerinde mutlaka bizi arındıracak doğal ahşap ,doğal taş olmalı.

Tasarlandığınız tüm projelerde öncelikleriniz ve dikkat ettiğiniz noktalar nelerdir? Mudo Concept ile yaptığınız iş birliklerinde beklentileriniz ne ölçüde karşılandı?

Bizim önceliğimiz her projede işlevselliktir bunun ölçüleri her projeye göre değişiklik gösterir.Aile yaşamında bayanın istekleri önemlidir,olabildiğince çok depolama alanı ister,müşterinin bütçesi ve istekleri doğrultusunda öncelikler oluşur.Bir müşterinin yaşamı size çıkış noktası verebilir,herkesin olmazsa olmazları vardır .Mudo ile olan işbirliğine gelince... Mudo bizim düşündüğümüz noktalarda bizim tam istediğimiz kadarını karşıladı diyebilirim.

Bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalarınızda size en çok heyecan veren işlerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

Konut projelerinde, Büyükçekmece'de bulunan Zigana Panora projesi, gerek gördüğü deniz manzarası (ikinci bir boğaz manzarasıydı)gerekse içeriği ile bana çok heyecan yaşatmıştı.Alya residance 'da öyle,doğallık ve huzur ön planda olan projelerde dekorasyon kısmı zor ve bir o kadar da eğlencelidir.Geçmişte yaptığım Dora park 1. etap projesi de çok sevdiğim ,mobilyalarını tasarlarken çok keyif aldığım bir proje idi.Benim için çok özeldi,çok sevdiğim art nouveau akımından çıkmıştık yola .Aslında her işin başı heyecanlı, özellikle örnek daire projeleri.Düşünsenize ,tüm mizansen sizin , her evin hikayesini siz yazıyorsunuz,oyunculara siz karar veriyorsunuz ,yönetmeni de sizsiniz,senaristi de.Buda çok heyecanlı oluyor bitişi de onur veriyor.

Yakın gelecekteki projeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

İstanbul'da değişik lokasyonlarda yeni başlayacak görüşmeleri devam eden, tasarımları yapılan örnek konut ve ofis projelerimiz devam etmekte.