{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no", "points": "" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
MOBİLYA HARİCİ MUDO CONCEPT ALIŞVERİŞLERİNİZDE 600 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!
TÜM GİYİM VE AKSESUAR ALIŞVERİŞLERİNİZDE 400 TL VE ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO!

Yorum İstanbul Evleri - Esra Agca

Yorum İnşaat İç Mimarı Esra Ağca ile Yorum İstanbul Evleri hakkında samimi bir söyleşi gerçekleştirdik. İşte Mudo Concept ile dekore edilerek satışı artırılan daireler ve daha fazlası…

Yorum İnşaat'ın ilk toplu konut projesi olan Yorum İstanbul Evleri'nin genel konseptinden kısaca bahsedebilir misiniz?

Yorum İnşaat öncellikli olarak AVM projeleri geliştirme alanında faaliyet gösteren bir firma. Yorum İstanbul Evleri projesi ise firmanın geliştirdiği ve gerçekleştirdiği ilk toplu konut projesi. Ancak ilk toplu konut projesi olmasına karşın başarılı bir satış grafiği yakaladı. Özellikle projeye güvenip daire alan yatırımcı müşterilerini oldukça memnun etti. Konsept olarak yeşilin ve rahat yaşam alanlarının ortaya çıktığı, yanında bulunan Forum İstanbul AVM ile tüm ihtiyaçların anında karşılanabildiği zevkli bir proje.

Projenin örnek dairelerinin bir kısmı Mudo Concept ürünleri ile dekore edildi. Mudo Concept'in hangi ürün gruplarından faydalandınız? Dekorasyon sürecinde ürünleri tercih ederken hangi noktalara dikkat ettiğinizi paylaşabilir misiniz?

Proje başlangıcında örnek dairelerimizi Mudo Concept ile birlikte oluşturmadık, ancak belli bir süre sonra Mudo Concept ürünleri kullanarak mevcut örnek daireleri değiştirdik ve iki yeni örnek daire daha oluşturduk. Özellikle bu süreçten sonra satış grafiği olumlu yönde ilerledi.Projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipleri bulunmakta. Büyük ebattaki daire tipleri için görece olarak daha oturaklı, ağırlık hissi veren mobilya ve dekorasyon ürünleri tercih ettik. Doğal ahşabın ön planda olduğu, güven hissi uyandıran mobilyalar ve bunlara uygun dekoratif tamamlayıcılar kullanıldı. 1+1 gibi küçük ebattaki daire tipleri için ise daha hafif, eğlenceli ve fazla yer kaplamayan mobilyalar ile dekorasyon ortaya çıkarıldı.

Mudo Concept ürünleri ile dekore edilen dairelerin satışa katkısı nasıl oldu?

Proje dahilinde lokasyonları ve daire planları açısından satışı oldukça zor olan 6 dairemiz bulunuyordu. Satış ekibimizin talebi doğrultusunda bu dairelerin proje genelindeki diğer tüm dairelerin satışı bittikten sonra bir örnek daire gibi dekore edilerek satışa sunulmasına karar verildi.

Mudo Concept'in mobilya ve dekorasyon ürünleri ve Mudo mimari ekibinin de ortak çalışmasıyla bu 6 daire, eşyalı ve dekore edilmiş hali ile satışa sunuldu. Çok kısa bir sürede içerisinde de satışlarını gerçekleştik.

Özellikle gayrimenkul satışlarında örnek dairelerin iç dekorasyonuna ne kadar önem veriyorsunuz?

Açıkçası ilk konut projemiz olması sebebiyle, lansman ve sonrasındaki erken satış sürecinde gerekli önemi yeteri kadar göstermemiş olduğumuzu gördük. Ancak kısa bir sürede müdahalede bulunarak çeşitli değişiklikler ve eklemeler ile satışlarımızı yükseltebildik. Bu projeyle, satış, pazarlama veya mimari ekibimizin daha koordineli çalışarak, müşterilerin gereksinim ve isteklerini ön plana çıkaran ve kaliteli ürünlerle güven duygusu oluşturacak dekorasyonun önemini anlamış olduk.

Mudo Concept ürünlerini tercih etmeniz genel konseptinize nasıl yansıdı?

Projenin ortak alanlarında Mudo Concept ile çalışma fırsatımız olmadı. Ancak gerek örnek daireler, gerekse dekore edilerek satışa sunulan dairelerde beklentimizin üzerinde bir etki gördük. Konut müşterisi, özellikle İstanbul'da, artık çok bilinçli, firmayı ve geçmişini araştırmadan, kendi algısında bir güven oluşmadan kesinlikle daire bakmaya gelmiyor. Bir şekilde ikna olarak geldiği satış ofisinde, bildiği ve güven duyduğu bir başka markayı ve bu iki markanın beraber çalıştığını görünce kafasındaki soru işaretleri kayboluyor ve artık tamamen ihtiyacı olan daireye odaklanıyor.

Bu yılın iç dekorasyon trendleri ile Mudo Concept'in ürün gamını karşılaştırdığınızda neler söyleyebilirsiniz? İlham aldığınız noktalar neler oldu?

Kişisel olarak Mudo Concept'in iç dekorasyon alanında bir trendsetter haline geldiğini söyleyebilirim. Bir konsept oluştururken Mudo kataloğu karıştırmamak veya iki-üç Mudo mağazası gezmemek sanırım eksiklik olur. Ürün gamı açısında mağazalarda her daim doğal ahşap ürün gruplarının bulunması hoşuma gidiyor. Sezonun trendleri gelip geçici olsa da, ağaç ürünlerinin her zaman ev, ofis, otel, AVM gibi her unsurda yeri olacağını düşünüyorum. Son dönemde trend olan eskitme mobilyaların da değişik projelerde kullanıldığını görmek hoşuma gidiyor.

Yakın gelecekteki projeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Yorum İnşaat olarak, AVM veya ofis projelerinin yanı sıra, konut alanında halihazırda geliştirme aşamasında olan üç projemiz var. Bu projelerin üçü de İstanbul'un en prestijli lokasyonlarında yer alacak nitelikli projeler. Projelerde yine doğa unsurunu ön planda tutmayı hedefliyor ve yeşilin ana unsur olacağı bu projelerde ilk olarak örnek dairelerde ve sonrasında da dekore edilerek satılacak dairelerde konsepte uygun Mudo Concept ürünlerinden ve mimari ekibinin ortak çalışmasından faydalanmak istiyoruz.